كسب درآمد از طریق بازار سرمایه، برای تازه‌كارها

0
(0)

روش کسب درآمد از بورس چیست؟ چگونه می‌توان در بورس سود کرد؟ برای اینکه بتوانید روش کسب درآمد از بورس را فرا بگیرید، به دانش، تجربه، مهارت، آموزش و سرمایه اولیه نیاز دارید. بازار بورس یکی از بازارهای پررونق است که افراد زیادی در آن فعالیت می‌کنند. در این بین تنها بخشی از افراد موفق می‌شوند تا در بورس سود به دست بیاورند. شیوه و اصول معامله در بازار  بورس یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در بازار سرمایه است. امروز در این مقاله قصد داریم تا روش کسب درآمد از بورس را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

 

برای اینکه بتوانید در بازار بورس موفق شوید، بایستی ریسک‌پذیر باشید. سرمایه‌گذاری در بازار اوراق بهادار همیشه در ایران و در جهان دارای ریسک‌های خاص خودش بوده است. تمامی سهم‌ها در بازار بورس دارای نوسان هستند اما یکباره دو برابر و نصف نمی‌شوند. بورس ایران، دارای محدودیت برای کاهش و افزایش قیمت سهام است. ریسک‌های بازار سرمایه، ما را مجاب می‌کند تا روش اصولی کسب درآمد از بازار بورس را فرا بگیریم تا بتوانیم سودآوری خوبی از سرمایه اولیه خود داشته باشیم.


روش کسب درآمد از بورس:

برای اینکه بتوانید از طریق بورس، درآمد کسب کنید، دو روش مستقیم و غیر مستقیم پیش رو دارید. در روش مستقیم، شما سهام یک شرکت را با نرخ مشخصی خریداری می‌کنید. بعد از گذشت مدتی قیمت سهام شما بیشتر شده و ما به‌تفاوتی که از فروش سهام‌تان به دست می‌آورید، سود شما محسوب می‌شود. البته ذکر یک نکته در اینجا بسیار ضرورت دارد و آن اینکه بازار بورس یک بازار بسیار غیر قابل پیش‌بینی است و قطعیت خاصی در مورد اینکه با خرید کدام سهام سود کرده و یا ضرر می‌کنید وجود ندارد.

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از بورس، روش غیر مستقیم است. در این روش شما سهامی از شرکت خاصی را مانند روش اول خریداری می‌کنید. این شرکت با برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سودی را که به دست آورده است، بین سهام‌داران تقسیم می‌کند. اگر شما هم سهامی از این شرکت خریداری کرده باشید و در زمان مجمع سهامدار آن شرکت باشید، سود سهام به شما نیز پرداخت می‌شود. در این موقعیت، حالت دومی نیز وجود دارد. گاها شرکت به دلیل اینکه به پیش‌بینی های خود دست پیدا نکرده و دچار زیان شده است نمی‌تواند نقدینگی شرکت را بین سهام‌داران تقسیم کند و در نتیجه سودی به سهام‌داران تعلق نمی گیرد. سایت کدال در زمینه تقسیم سود، پیش‌بینی سود، زمان و شیوه تقسیم سود اطلاعات خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 

توصیه‌های مهم برای کسب درآمد از بازار بورس

  1. مهم‌ترین عامل موفقیت افراد موفق در بازار بورس، عاقلانه عمل کردن این اشخاص است. برای اینکه بتوانید حضور پرسودی در بازار سرمایه داشته باشید بایستی از شتاب‌زدگی پرهیز کنید. تصمیمات هیجانی و بدون فکر، بزرگ‌ترین ضربه را به سرمایه شما وارد می‌کند.
  2. برای اینکه بتوانید سرمایه‌گذاری خوبی داشته باشید، نیاز است تا سهام شرکت‌های مختلف را به صورت آنلاین و از طریق سایت com زیر نظر بگیرید. اینکار باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاری محتاط‌تر و عاقلانه‌تری داشته باشید.
  3. سرمایه‌گذاری در بورس را با مبالغ پایین شروع کنید. هرگز برای سرمایه‌گذاری بورس، وام نگیرید. خانه و ماشین خود را نفروشید. چنانچه در این بازار متضرر شوید، جبران آن به شدت سخت خواهد بود. مبالغ بالا، ضررهای بالاتری دارد و جبران آن به مراتب بسیار سخت‌تر است. اگر ضرر و زیان شما در بازار سرمایه زیاد باشد، امکان اخذ تصمیمات هیجانی و بدون فکر در شما زیاد می‌شود.
  4. در اولین قدم‌های خود در بازار سرمایه، سعی کنید دو تا سه سهم مختلف، از شرکت های مختلفی را خریداری کنید. اینکار باعث می‌شود تا سود یکی از سهام، ضرر احتمالی سهام دیگر را تا حد زیادی جبران کند. اما از طرفی تنوع زیاد در سبد سهام نیز توصیه نمی‌شود و کنترل آنها، شما را از نظارت و مدیریت سهم‌هایتان دور می‌کند. داشتن حد معقولی از سهام در سبد، از سوی کارشناسان بازار سرمایه توصیه می‌شود.

 

  1. نسبت به بازار سرمایه و بورس، دید واقع بینانه داشته باشید. بورس در عین اینکه یک بازار پرسود و جذاب است، از طرف دیگر بسیار ریسکی و خطرناک است. شما بایستی بازار سرمایه را یک بازار پنجاه/پنجاه برای سودآوری و زیان در نظر بگیرید. راجع به مزایا و معایب بازار بورس حتما تحقیق کنید.

 

  1. برای کسب درآمد از بورس از دوره‌های آموزشی، مطالعه و زیرنظر گرفتن شرکت‌ها شروع کنید. بعد از کسب آگاهی‌های لازم، در مورد خریدن یا نخریدن یک سهم اقدام کنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *